W jaki sposób pogoda wpływa na astmę?

Wirus delta to inaczej żółtaczka typu d, która jest chorobą zakaźną wzw typu c czyli żółtaczka c przenosi się drogą kropelkową

Kanikuła, ostry atak zimy, burza mogą wywołać atak astmy. Warunki pogodowe, prócz alergenów zawartych w powietrzu, sierści zwierząt, dymu, pyłków roślinnych są szczególnie groźne dla alergików i astmatyków.

Do czynników pogodowych wpływających na astmatyków należą między innymi:

  • zimne powietrze – mróz może wywołać atak astmy. Mroźne powietrze związane jest często ze zwężeniem dróg oddechowych.
  • wiatr i deszcz – duża wilgotność powietrza sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów.
  • gorąco – w miesiącach letnich, smog, spaliny i inne zanieczyszczenia negatywnie wpływają na stan zdrowia astmatyków.
  • burze – burze generujące duże ilości ozonu mogą być także odpowiedzialne za wywoływanie ataków astmy.
  • wahania ciśnienia powietrza – wahania ciśnienia powietrza mogą być związane z zapaleniem zatok, które często wywołuje ataki astmy.

Sposobem na zapobiegania atakom astmy jest kontrolowanie czasu ekspozycji na działanie wyżej wymienionych czynników. Po pierwsze astmatyk musi wiedzieć, jakie czynniki wywołują ataki astmy. Są one bardzo różne i, jak w przypadku ataków wywołanych przez pyłki kwiatowe, kurz, czy grzyby, osoba może być narażona tylko na jeden z czynników (np. burze, wysoką temperaturę lub mróz).

Drugą niezwykle istotną sprawą jest obserwacja nieba i sprawdzanie prognozy pogody na nadchodzący tydzień. Warto także pomyśleć o zaopatrzeniu się w odpowiednią aplikację umożliwiającą śledzenie zmian pogodowych działającą na telefonach komórkowych. Mając stały dostęp do internetu jesteśmy w stanie monitorować bieżący stan pogody.

Trzecia kwestia dotyczy leków. Przewidując ewentualne czynniki ryzyka, musimy liczyć się z tym, że nie unikniemy wszystkich. Wychodząc do pracy w mroźny poranek, należy odpowiednio się zabezpieczyć – ciepło się ubrać, zażyć odpowiednie leki zapobiegające atakom, czy przygotować plan działania na wypadek ataku choroby.

Avandamet cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *