Jak zadbać o osoby opiekujące się astmatykami?

WZW czyli żółtaczka może mieć różne przyczyny i objawy zażółcenie skóry powoduje żółtaczka typu a b c, którą można wyleczyć

Myśląc o chorych na astmę często zapominamy o opiekunach spędzających ze swoimi podopiecznymi wiele godzin. Szczególnie dzieci wymagają stałej opieki i obecności dorosłych. W jaki sposób należy więc dbać o osoby dorosłe opiekujące się chorymi? Choć nie ma stuprocentowej recepty na ten problem, poniżej przedstawiono rady mające umożliwić zachowanie zdrowia opiekunom:

  1. Zaplanuj przerwy w swoim planie dnia – jeżeli twoi bliscy potrzebują ciągłej opieki postaraj się zorganizować opiekę zastępczą. Nie musisz spełniać roli robota bezmyślnie wypełniającego polecenia – z korzyścią dla Ciebie i twojego dziecka będzie jeżeli czasem sobie odpoczniesz i zadbasz o siebie.
  2. Korzystaj z opieki medycznej – dbanie o swoje zdrowie jest szczególnie istotne w rodzinach astmatyków. Zalecane są zwłaszcza szczepienia przeciwgrypowe, ponieważ grypa może zagrażać zdrowiu i życiu twojego dziecka.
  3. Wysypiaj się – dbaj o swój sen! Wyspany człowiek znacznie lepiej wykonuje swoje obowiązki. Opieka nad dzieckiem może być wyczerpująca, stąd tak ważne jest dbanie o swój stan zdrowia.
  4. Zadbaj o swoją dietę – zdrowa dieta i regularne ćwiczenia pozwolą na utrzymanie odpowiedniego poziomu energii i sprawią, że sprawdzisz się znacznie lepiej jako opiekun.
  5. Poszukaj wsparcia wśród swoich znajomych – najbliższe osoby: rodzina, przyjaciele i znajomi to prawdziwy skarb. Jeżeli zgodzą się przejąć choć część ciężaru, wszystkim będzie znacznie lżej.
  6. Przemyśl swoją sytuację – badania wskazują, że osoby refleksyjne łatwiej znoszą piętrzone przez życie przeszkody.
  7. Nie zapominaj o kolejnych wizytach u lekarza – odpowiednia opieka medyczna na dzieckiem wymaga stałej uwagi. Elektroniczny budzik, czy program służący do przypominania może być niezwykle pomocny.
Avandamet 1mg/500

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *