Astma w aucie?

Betnovate krem

Duże miasta z dziesiątkami tysięcy samochodów na ulicach, fabrykami i bezwietrzną pogodą mogą przyczynić się do ataku astmy. Problem jest uciążliwy zwłaszcza dla osób uczulonych na spaliny zawarte w miejskim powietrzu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pozornie sterylne środowisko jakim jest wnętrze auta może mieć negatywny wpływ na stan naszego zdrowia.

W jaki sposób uniknąć ataku astmy podczas podróży samochodem. Po pierwsze, rzeczy oczywiste. Unikaj palenia papierosów w aucie, nie zabieraj ze sobą zwierząt i staraj się ograniczyć używanie odświeżaczy powietrza (zwłaszcza tych w sprayu). Wyżej wymienione materiały bardzo często stają się przyczyną ataku astmy. Po drugie regularnie czyść wnętrze swojego auta – najlepiej użyj do tego wilgotnej ścierki. Po trzecie, w czasie, gdy stężenie ozonu w powietrzu jest szczególnie wysokie (godziny szczytu) zamknij okna i włącz klimatyzację. Po wyjeździe z miasta postępuj odwrotnie – otwórz okna i zaczerpnij trochę świeżego powietrza (chyba, że zbliżają się okresy pyleń). Po czwarte, wyłączaj silnik w czasie postojów trwających dłużej niż kilkadziesiąt sekund. Zużywasz w ten sposób mniej paliwa i nie narażasz się na wdychanie szkodliwych spalin.

Stosując się do wyżej wymienionych zaleceń nie zapominaj o kwestiach podstawowych: dostępie do leków wziewnych, pomocy rodziny, czy zwykłej ostrożności. Przestrzeganie kilku prostych zasad zminimalizuje ryzyko wystąpienia ataku i sprawi, że twoje życie będzie łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *